خرید اکانت طلایی
رتبه موضوع:
  • 72 رای - 3.19 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات امنیتی برای حفاظت از اطلاعات رایانه
Thumbs Up 
همه ما موارد زیادی در مورد هک شدن ، نفوذ ویروس و تروجان و ... شنیدیم . در اینجا 6 ترفند برای حفظ امنیت رایانه یا لپ تاپ شما دارم که اگه بهشون عمل کنید همیشه در امان خواهید بود .

1 - از فايروال (ديوار آتش - FireWall) استفاده کنيد .
ديوار آتش نرم افزاري است که ورودي و خروجي ارتباط اينترنتي رو کنترل مي کنه . شما ميتونيد به صورت پيشفرض از فايروال ويندوز استفاده کنيد . امروزه ضد ويروسهايي که به آنها اينترنت سکوريتي گفته مي شود داراي ديوار آتش نيز هستند . من در اينجا نرم افزار رايگان اما بسيار پر قدرت ديوار آتش کومودو (Comodo Firewall) رو توصيه مي کنم که بسيار ايمن هست .

2- از ضد ویروس استفاده کنید
دلیل های محکم و زیادی برای استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس وجود داره اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که روی سیستمشون آنتی ویروس ندارند و یا اگه دارند اون رو به روز نمی کنند. امروزه ضد ویروسهای رایگان قدرتمندی وجود داره که میتونید ازش استفاده کنید .

3- برنامه های سیستمتون رو به روز نگه دارید
هر روزه حفره های امنیتی و مشکلات امنیتی در برنامه ها و خود ویندوز پیدا میشه که بر همین اساس بروز رسانی هایی براشون منتشر میشه. با بروز نگهداشتن برنامه های پر کاربرد ( فلش پلیر - جاوا ران تایم و...) جلوی هکرها رو از دسترسی به سیستم بگیرید .

4 - از پسوردهای ترکیبی استفاده کنید
کاربرانی مثل شما و من دوس دارند از پسوردهای ساده و آسون استفاده کنند تا راحت به خاطر بیارند اما باید بگم که این کار باعث میشه تا هکرها به آسونی اونها رو پیدا کنند . برنامه های زیادی برای کرک کردن پسوردهای ضعیف مثل اعداد و کلمه های ساده وجود داره که ما این روش رو به عنوان حمله Bruteforce میشناسیم . اگه پسوردتون تنها شامل 4 یا 5 کاراکتر باشه به آسونی پیدا میشه .
پسورد شما به سختی پیدا میشه اگه از 8 یا 9 کاراکتر استفاده کنید که شامل عدد - حروف کوچک(a) - حروف بزرگ (A)- کاراکترهای ویژه ( # ) استفاده کنید .

5- کاملا از پسوردهای مختلف استفاده کنید
یکی از بزرگترین اشتباهات مردم اینه که در همه جا از یک پسورد استفاده می کنند تا بتونند به راحتی به یاد بیارند . باید بگم که بهتره این اشتباه رو نکنید چون اگه یک اکانتتون هک شد خیالتون راحته که بقیه حسابهای کاربری شما در معرض خطر نیست .

6 - همیشه مراقب باشید
در نهایت برای جلوگیری و آسیب دیدن همیشه مراقب باشید . وقتی که در اینترنت میچرخید هرچیزی رو دانلود و نصب نکنید . به هر کسی کنترل سیستمتون رو ندید و ...
همیشه سورس مطالب و برنامه هایی رو که دریافت می کنید چک کنید و فقط از سایتهای معتبر مطلب بگیرید
احمق نباشید !!!! هکرهای آماتور آنقدر دانش ندارند تا هر بلایی سر شما بیارند و مطمئن باشید هکرهای بسیار حرفه ای هم علاقه ای به هک کردن شما ندارند
[img]images/smilies/biggrin.gif[/img].
جهت حمایت از انجمن اکانت ویژه طلایی بخرید . از اینجا

Avkey@

پاسخ }}}}}}}}
Thanks given by: